Dlaczego peruki naturalne

peruki naturalne sklep

Podczas wybierania peruki naturalnej niezwykle istotny jest proces jej przymierzenia. Nigdy nie mamy pewności, jaki jej model i kolor w danych okolicznościach będzie dla nas najlepszy. Peruka ma spełnić swoją rolę wizerunkową i terapeutyczną, więc jej dobranie jest szalenie istotne. Nie zawsze jest to możliwe do spełnienia poprzez sformułowanie swoich oczekiwań i liczenie na ich właściwą realizację.

Natomiast bez względu na to za zamówiony system będziemy musieli zapłacić. Jego wadą jest też brak producenckiej gwarancji pochodzenia włosa. Zwykle pochodzą one z różnych źródeł (tzw. „skupy włosów”), więc jakościowo pozostawiają sporo do życzenia. Jedynie metka potwierdzająca producenta i rodzaj włosa, a także certyfikat medyczny, dają nam pewność pożądanej jakości.

SYSTEM NA ZAMÓWIENIE

  • Brak możliwości przymierzenia peruki
  • 1 kolor i 1 model zamawiany „w ciemno”
  • Konieczność opierania się na doświadczeniu i/lub zdjęciach
  • Konieczność zakupu w przypadku zamówienia
  • Brak producenckiej gwarancji
  • Różne pochodzenie włosia (tzw. „skupy włosów”)

PERUKA NATURALNA

  • Możliwość nieograniczonej ilości przymiarek
  • Dziesiątki wzorów i kolorów
  • Możliwość dobrania nowej stylizacji
  • Brak przymusu zakupu peruki
  • Sprawdzeni producenci
  • Gwarancja pochodzenia włosia z podanych źródeł

 

Peruki naturalne – co warto wiedzieć?

Wyróżnia się kilka rodzajów włosów do peruk naturalnych – europejskie, słowiańskie, chińskie, indyjskie oraz mongolskie.
Największą popularnością cieszą się włosy azjatyckie, a to ze względu na ich szeroką dostępność. Wynika ona z faktu, że w indyjskiej kulturze obowiązuje zakaz ścinania dzieciom włosów do 12 roku życia. Dzięki temu rynek obfituje w „dziewicze włosy” wykorzystywane do produkcji peruk. Peruki takie odznaczają się zdrowym, lśniącym wyglądem. Zwykle występują jednak w odcieniach ciemnych. Są one nieco tańsze od włosów słowiańskich.

Zobaczcie film na którym pokazujemy zalety peruk naturalnych w codziennym użytkowaniu.

 
Peruki naturalne z włosów słowiańskich należą do najdroższych z uwagi na ich trudną dostępność. Wśród Słowianek i Europejek panuje bowiem moda na koloryzowanie i poddawanie włosów inwazyjnym zabiegom. Na ich skutek włosy nie nadają się już do wykorzystania w peruce. Słowiańskie „włosy dziewicze” odznaczają się jednak wyjątkowym kolorem. Tylko wśród nich znajdziemy naturalne blondy w różnych odcieniach, dzięki czemu nie są poddawane dekoloryzacji. Ich kolejną zaletą jest trwałość i wytrzymałość. Na rynku są one najbardziej cenione.

Znacznie rzadziej sięga się po włos chiński. Za sprawą swojej struktury są one bardzo proste i mało elastyczne, a co za tym idzie – mniej podatne na stylizację. Podobnie dzieje się z włosem mongolskim. Z kolei włosy europejskie (najczęściej z Włoch czy Hiszpanii) są milsze w dotyku i dość łatwo poddają się układaniu. Zwykle są dekoloryzowane w celu uzyskania jaśniejszych odcieni.

 

Peruki naturalne – budowa i zalety

Peruki naturalne mogą być wykonywane maszynowo, ręcznie lub z zastosowaniem obu technik. W przypadku pracy ręcznej przygotowanie jednej peruki może trwać nawet 3-4 tygodnie. Mono top, inaczej mikrofaza lub mikroskóra jest cienką, ażurową warstwą, do której podpina się włosy. Dzięki jej cielistemu kolorowi, świetnie imituje ona wygląd skóry i sprawia, że granica między peruką a skórą jest niezauważalna. Tzw. „lace front” imituje naturalną linię czoła, przez co przejście między peruką a skórą prezentuje się jak w przypadku normalnych włosów. Delikatna, lekko elastyczna siateczka zlewa się bowiem optycznie z naszą cerą.

Strukturę peruki cechuje ponadto przewiewność, dzięki czemu komfort jej noszenia jest wysoki bez względu na warunki atmosferyczne. Jest on też hypoalergiczny, dzięki czemu nie musimy martwić się o uczulenia. Silikonowe paseczki nadają peruce elastyczności, co sprawia, że łatwo się ją wkłada i dostosowuje do rozmiaru głowy.

Główną zaletą peruk naturalnych jest ich naturalny wygląd, co znacząco przekłada się na komfort ich noszenia i poczucie pewności siebie. Oprócz tego, mają one możliwość modelowania i strzyżenia. Dlatego często zakupy peruki naturalnej są połączone z wizytą w salonie fryzjerskim, by fryzurę dopasować do indywidualnych oczekiwań. Ponadto perukę naturalną możemy koloryzować, jednak powinien się tym zająć zaufany fryzjer.

Istnieje też możliwość wykonywania zabiegów na ciepło (np. prostowania, lokowania), choć tak jak w przypadku naszych włosów nie pozostają one w pełni obojętne. Perukę naturalną możemy suszyć, używając do tego chłodnego nawiewu suszarki. Możemy też pozwolić sobie na lakier do włosów, przy czym najlepiej nada się specjalistyczny kosmetyk. Peruki naturalne są znacznie trwalsze od ich wersji syntetycznej. Ładny wygląd zachowują przez okres nawet 3-4 lat w przypadku właściwej pielęgnacji.