Jak dbać o peruki?

peruki Katowice

PIELĘGNACJA WŁOSÓW SYNTETYCZNYCH – PIELĘGNACJA NA CO DZIEŃ

Delikatnie czesać, kręcone układać palcami. Długie włosy przed założeniem spryskiwać z odległości 20-30 cm mgiełką antystatyczną, aby się nie elektryzowały, a także nie mechaciły. Mgiełka ta przywraca blask oraz przedłuża żywotność fryzury. Po spryskaniu pozostawić na chwilę do wyschnięcia, a następnie delikatnie rozczesać lub ułożyć palcami.

MYCIE

 1. Do 1 litrów wody o temperaturze 20-25°C dodać 1 nakrętkę szamponu i zanurzyć perukę na 3-5 minut. Nie trzeć, nie szorować włosów.
 2. Po wyjęciu z kąpieli, delikatnie dwukrotnie wypłukać w zimnej wodzie (nie bieżącej), ostatnie płukanie najlepiej z dodatkiem balsamu.
 3. Osuszyć perukę delikatnie ręcznikiem. Roztrząsnąć i ułożyć palcami. Suszyć w temperaturze pokojowej na stojaku.
 4. Po wysuszeniu nadać peruce pierwotny kształt układając ją palcami lub grzebieniem. Kręcone układać palcami.

UWAGA!

 • Nie czesać mokrych włosów.
 • Nie czesać włosów kręconych (także suchych).
 • Nie stosować suszarek, lokówek itp.
 • Nie kręcić na wałki.
 • Unikać wysokich temperatur np. sauna, solarium, grill, ognisko, piekarnik itp.
 • Peruki przechowywać z dala od źródła ciepła, chronić przed osiadaniem kurzu (przechowywać np. w szafce).
 • Nie używać wyrobu przez chorych z otwartymi ranami, świeżymi bliznami.

 

PERUKI NATURALNE

Instrukcja pielęgnacji peruki z włosów naturalnych

Gwarancją satysfakcjonującego użytkowania peruk z włosów naturalnych jest przestrzeganie poniższej instrukcji oraz używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji danego produktu. Prosimy pamiętać, że standardowe zmiany wynikające z użytkowania, a także uszkodzenia spowodowane niewłaściwą pielęgnacją lub użytkowaniem nie są objęte gwarancją producentów.

Sprawdź jak myć i pielęgnować peruki naturalne. Od tego zależy jej idealny wygląd i trwałość:

 

peruki naturalne Katowice

PRZYGOTOWANIE:

Umieszczamy perukę na główce/stojaku by nie miała możliwości przemieszczania się. Za pomocą grzebienia z szerokim rozstawem zębów rozczesujemy dolne partie włosów, a następnie górne zgodnie z ich naturalnym kierunkiem.

 

peruki naturalne Katowice

MOCZENIE:

Peruka powinna być bezpiecznie zamocowana na główce. Moczymy włosy łagodnym strumieniem letniej wody zaczynając od góry. Strumień wody, powinien być jak najbliżej włosów.

 

peruki naturalne Katowice

MYCIE:

Szampon nakładamy na czubek, a następnie rozprowadzamy delikatnie z góry na dół palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Nie wykonujemy ruchów okrężnych. Perukę należy również myć wewnątrz. Wywijamy ją na lewą stronę, następnie nakładamy szampon i delikatnymi ruchami myjemy wewnętrzną powierzchnię.

 

peruki naturalne KatowiceSPŁUKIWANIE:

Spłukiwanie zaczynamy od góry, kierując delikatny strumień wody ku dołowi. Czynność kontynuujemy do momentu, aż wszystkie pozostałości kosmetyków zostaną usunięte.

 

peruki naturalne KatowiceNAKŁADANIE ODŻYWKI:

Rozprowadzamy odżywkę na dłoniach, a następnie nakładamy TYLKO na włosy. Pamiętamy, że nakładanie odżywki w pobliżu węzłów, może skutkować ich poluzowaniem.

 

peruki naturalne KatowiceSUSZENIE:

Umytą i wypłukaną perukę owijamy w ręcznik. Zaczynając od góry, delikatnie odsączamy nadmiar wody. Pozostawiamy do wyschnięcia na stojaku lub główce. W przypadku konieczności modelowania prosimy mieć na uwadze, że nadmierna ekspozycja na wszelkie podajniki ciepła może powodować zniszczenie, zbyt duże wysuszenie włosów i szybsze zużycie peruki. Jednocześnie radzimy stosować specjalne kosmetyki zabezpieczające. Sugerujemy, by peruki przechowywać w suchym i bezwonnym pomieszczeniu.

 

PERUKI NATURALNE

Informacje dodatkowe

Wydzielanie potu oraz tarcie mogą w istotny sposób przyczynić się do utraty włosów w peruce. Peruki naturalne są bardzo podatne na tarcie, gdyż brakuje im łoju, który jest naturalną substancją powstającą w gruczołach łojowych.
Łój nawilża łuskę włosa i ochrania je przed tarciem. Tarcie najczęściej ma miejsce w trakcie spania na szorstkiej poduszce. Kontakt z tkaniną powoduje większą łamliwość włosa. Częste czesanie w jednym miejscu mocno osłabia włosy. Unikajcie tego! Węzełki utrzymujące włos przy peruce są bardzo narażone na bakterie oraz pot, gdyż utrzymują wilgoć. Produkty mające na celu układanie włosów mogą przyspieszyć eksploatację peruki. Kremy do układania i lakiery przenikają do węzełków i osłabiają ich strukturę do takiego stopnia, że dochodzi do wypadania włosów. Aby przedłużyć żywotność peruki naturalnej, sugerujemy stosowanie preparatów ochraniających węzełki. Te preparaty tworząc cienką silikonową powłokę utrzymują węzełki przy bazie. Regularne stosowanie w istotnym stopniu przyczyni się do wyeliminowania wypadania włosów z peruki naturalnej.

Jak prawidłowo czesać długie włosy!

 

 

SPRAWDŹ OFERTĘ PERUK NATURALNYCH W NASZYM SKLEPIE!

 

 

Jak prać perukę?

Sprawdźcie na naszym filmie jak krok po kroku wyprać i umyć perukę! Odpowiednia pielęgnacja peruki syntetycznej a w szczególności peruki naturalnej (peruki z prawdziwych włosów) znacząco wpływa na efekt wizualny naszej fryzury, komfort noszenia i wydłuża okres użytkowania.